Η είσοδος στην Ηλεκτρονική Γραμματεία γίνεται με τον κωδικό χρήστη που έχετε παραλάβει από τη Γραμματεία του Τμήματος και χρησιμοποιείται σε όλες της υπηρεσίες Τηλεματικής του Πανεπιστημίου Πατρών  (e-mail, e-class, ΕΥΔΟΞΟΣ κλπ).

ΠΡΟΣΟΧΗ:

• Οι φοιτητές οφείλουν να δηλώσουν τα 6 (έξι) μαθήματα του εξαμήνου που φοιτούν και άλλα 6 (έξι) το πολύ μαθήματα που χρωστούν από παλαιότερα εξάμηνα
  • Οι φοιτητές που βρίσκονται από το 9ο εξάμηνο και άνω, μπορούν να δηλώσουν μέχρι 12 μαθήματα εαρινών εξαμήνων
  • Σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει δηλώσει μάθημα δεν θα μπορεί να εξεταστεί σε αυτό (δεν θα λάβει βαθμολογία).

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ

Οι φοιτητές με έτος εισαγωγής 2015, προκειμένου να λάβουν το ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΕΠΑΡΚΕΙΑΣ, πρέπει να  έχουν εξεταστεί επιτυχώς σε τουλάχιστον τρία (3) από τα κάτωθι μαθήματα:

• Περιγραφική Ανάλυση της Νέας Ελληνικής (Υποχρεωτικό μάθημα Γ’ εξαμήνου)
  • Ψυχολογία, Οικογένεια, Σχολείο (μάθημα επιλογής Ε’ εξαμήνου)
  • Χρήση των Νέων Τεχνολογιών στις Ανθρωπιστικές Επιστήμες (μάθημα επιλογής Ε’ εξαμήνου)
  • Ετερότητα και εκπαίδευση στην ελληνική διασπορά (μάθημα επιλογής Ε’ εξαμήνου)
  • Κειμενογλωσσολογία (μάθημα επιλογής Ε’ και Ζ’ εξαμήνου)
  • Εκπαίδευση και Κοινωνία (μάθημα επιλογής ΣΤ’ εξαμήνου)
  • Ειδικές Εφαρμογές των Νέων Τεχνολογιών στις Ανθρωπιστικές Επιστήμες(μάθημα επιλογής ΣΤ’ εξαμήνου)
  • Πολυπολιτισμικότητα και Σχεδιασμοί Μάθησης (μάθημα επιλογής ΣΤ’ εξαμήνου)
  • Κοινωνιογλωσσολογία (μάθημα επιλογής ΣΤ’ και Η’ εξαμήνου)