Την Πέμπτη 23 Μαϊου οργανώνεται για τους φοιτητές / τις φοιτήτριες και αποφοίτους του Τμήματος Φιλολογίας μονοήμερη εκδρομή στο ΓΑΛΑΞΙΔΙ – ΔΕΛΦΟΥΣ – ΑΡΑΧΩΒΑ. Το κόστος συμμετοχής είναι ιδιαίτερα χαμηλό: 20 ευρώ το οποίο καλύπτει μεταφορά και επιστορφή και πλήρες γεύμα με ποτό στην εξαιρετική ταβέρνα ΟΜΦΑΛΟΣ έξω από τους Δελφούς. Η είσοδος στο μουσείο και τον αρχαιολογικό χώρο στους ΔΕΛΦΟΥΣ είναι δωρεάν με την επίδειξη της φοιτητικής σας ταυτότητας. Θα ξεναγηθείτε στον χώρο / μουσείο από τις κκ. Καρακάντζα και Σύρκου.

Παρακαλώ ΔΗΛΩΣΤΕ ΑΜΕΣΑ συμμετοχή στον κ. Ντένη Παπακωνσταντινόπουλο (Γραμματεία) καταβάλλοντας ταυτόχρονα τα 20 ευρώ (η αναφορά μόνον του ονόματος δεν εξασφαλίζει την κράτηση). Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας λόγω περιορισμένων θέσεων.

Σε επόμενη ανακοίνωση θα ακολουθήσει πιο λεπτομερής περιγραφή της εκδρομής.

Η πρόεδρος,

Ευφημία Καρακάντζα